Gitar Dersi

    Kökey Müzik Eğitim Merkezi gitar dersi – elektro gitar, akustik gitar, klasik gitar ve bas gitar olmak üzere dört ayrı dalda yapılmaktadır.

      Kökey Müzik Eğitim Merkezi gitar dersleri, elektro gitar, akustik gitar, klasik gitar ve bas gitar olmak üzere dört ayrı dalda yapılmaktadır. Gitar dersleri için başvurmadan önce Kökey Müzik Eğitim Merkezi uzmanları ile görüşmenizde fayda vardır. Çünkü öğrenciler bu konuda yanlış yönlendirilmektedir.

Rock, Hard Rock,  Heavy Metal gibi türlerle ilgilenen bir öğrencinin klasik gitar ile başlama zorunluluğu yoktur. Flamenko gitar çalmak isteyen bir öğrenci nasıl elektro gitar ile öğrenimine başlamıyorsa, rock ile ilgilenen bir öğrencinin de klasik gitarla başlaması o denli yanlış olacaktır. Hangi gitarla başlayacağınıza karar veremediyseniz lütfen Kökey Müzik Eğitim Merkezi uzmanları ile iletişime geçiniz: 0 312 260 64 63

 

      Kökey Müzik Eğitim Merkezin' de gitar dersi konuyla amatör olarak ilgilenen öğrenciler için ayrı profesyonel düzeye ulaşmak isteyen öğrenciler için ayrı müfredatlar şeklinde düzenlenmiştir. Gitar dersi müfredatları son derece kapsamlı olup öğrenciyi kısa zamanda iyi bir noktaya getirecek şekilde hazırlanmıştır. İMA kadrosu hobi amaçlı gitar dersi almak isteyen öğrencilere de yoğun ama zevkli bir müfredat hazırlamıştır. Profesyonel hedefler taşıyan öğrencilerimiz için de akademik gitar dersi programları mevcuttur.

 

       Kökey Müzik Eğitim Merkezi gitar dersi almak isteyen öğrenciler için ayrıca özel olanaklar sunmaktadır. Henüz bir gitar sahibi olmamış öğrenciler için her türden ve her kaliteden gitarları öğrencilerimiz için en uygun fiyatlara temin ediyoruz. Müzik aletleri piyasasında kalitesi oldukça düşük gitarların yüksek fiyatlara satıldığını görüp şaşırıyoruz. Bu nedenle gitar dersi alacak öğrencilerin mağdur olmaması için yardımcı oluyoruz. Henüz bir gitar almadıysanız İMA uzmanlarıyla görüşüp bilgi alabilirsiniz.

Klasik gitar için 6 aylık programa kaydolan öğrencilere 200 tl degerinde  gitar hediye ediyoruz.

 


KLASİK GİTAR DERSİ
Klasik Gitar, Evrensel Müziğin çağdaş çalgılarından biri olarak kendisini bütün dünyaya kanıtlamış bir enstrümandır. Bir başka özellik olarak Klasik Gitar solo dinleti ve konser verilip dinlenilebilen birkaç enstrümandan biridir. 
 
Eğitim süresi içerisinde klasik gitarı alt yapısı ile öğrenme, teknik çalışmalar, ellerin koordineli çalışması ve nota eğitimi ile birlikte solo veya orkestrasyon çalışmalarıyla ünlü klasik gitar bestecilerinin eserlerinin seslendirilmesinin yanı sıra Latin, Türk müziği v.b. farklı tarzlarda eserler de seslendirilmektedir. 
 
FLAMENKO GİTAR DERSİ
Flamenko, Güney İspanya´nın Endülüs (Andalucia) bölgesine özgü ama bu bölgeyle sınırlı kalmamış, bir müzik ve dans türüdür. 
 
Flamenko gitar eğitiminde kursiyerlere flamenko müziğindeki formların öğretilmesiyle, basit örneklerle form ve flamenko gitar teknikleri (Rasguedo, Alzapua, Tremolo vb) öğretilerek daha ağır eserlere doğru yönelimleri sağlanmaktadır. 
 
ELEKTRO GİTAR  DERSİ
Elektro gitar, çok basit bir tanımla tellerin titreşimini gövdesinde bulunan manyetikler sayesinde elektriğe çeviren ve böylece amplifikatöre bağlandığında yüksek miktarda ses alınabilen gitardır. 
 
Eğitim süresi boyunca, sağ el ve sol el koordinasyonu ve performans geliştirici çalışmalar, teknik çalışmalar, temel akor ve ritm bilgisinin yanı sıra, rock gitar teknikleri ve uygulanışı ile birlikte solo ve orkestrasyon çalışmaları yapılmaktadır.